Zdravotník v akcii

Napísal/a: PhDr. Jana Pustai Selecká, jazyková korekcia PhDr. Bibiána Lojanová

• 23-jún-2023 19:18
Zdravotník v akcii

16.6.2023 štvorčlené družstvo žiačok II.PSB triedy Lívia Jurasová, Romana Dubovanová, Sára Bučaková, Soňa Alžová reprezentovali našu školu na 15. ročníku športovo-vedomostnej súťaže v prvej pomoci stredných zdravotníckych škôl na celoslovenskom kole. Podujatie usporiadala SZŠ Sládkovičova 36 Prešov. Súťažilo 23 družstiev.

Okrem vedomostného testu museli zvládnuť športové disciplíny, riešiť modelové situácie. Poskytovali prvú pomoc pri KPR u dieťaťa a dospelého človeka s použitím AED prístroja. Promptne reagovali pri epileptickom záchvate a prekvapením bola situácia modifikovaná do prostredia prírody. Príjemne stráveným dňom plným zaujímavých momentov si odnášame skúsenosti, kamarátstva a zanietenosť naďalej sa zúčastňovať podujatí v zameraní na poskytovanie a zvládanie prvej pomoci.