marec 2024

Celoštátne kolo SOČ

• Ostatná aktualizácia: štvrtok, 11. máj 2017, 22:46
    Napísal/a: PhDr. Katarína Hospodárová, koordinátorka SOČ, jaz. korekcia článku PhDr. Bibiána Lojanová

• 02-máj-2017 08:22

ŽIAČKY STREDNEJ ZDRAVOTNÍCKEJ ŠKOLY V MICHALOVCIACH OPÄŤ ŽALI ÚSPECHY V CELOŠTÁTNOM KOLE SOČ

Po veľmi úspešnom 38. ročníku SOČ, kde naše žiačky obsadili na celoštátnej prehliadke 2. a 3. miesto v odbore 06 - Zdravotníctvo a farmakológia, sme netrpezlivo očakávali, aké výsledky prinesie 39. ročník žiackej prehliadky prác SOČ.

Tento školský rok sa začal veľmi sľubne, keď naše žiačky postúpili do krajského kola, kde sa umiestnili v odbore 06 – Zdravotníctvo a farmakológia na 1. mieste a v odbore 17 – Pedagogika, psychológia a sociológia na 2. mieste. Celoštátne kolo Stredoškolskej odbornej činnosti sa konalo v dňoch 26.-28. apríla 2017 na pôde SPŠ J. Murgaša v Banskej Bystrici. Súťažilo sa v sedemnástich súťažných odboroch. V každom z odborov boli zastúpené dve práce z každého kraja, teda šestnásť prác. Našu školu i Košický samosprávny kraj úspešne reprezentovali a vynikajúce výsledky dosiahli žiačky:

v odbore 17 – Pedagogika, psychológia a sociológia
1.miesto - Agresor z počítačových hier – autorka: Daniela Dršková (IV.ZA), konzultant: PhDr. Katarína Hospodárová

Žiačke Drškovej navyše dekan Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici doc. PaedDr. Štefan Porubský, CSc. udelil „Cenu za originálny bádateľský alebo tvorivý prístup v pedagogických a sociálnych vedách.

v odbore 06 – Zdravotníctvo a farmakológia
4.miesto - Smartfónoví „zombíci“ – autorky: Lívia Rabajdová a Lucia Kocúrová (III.ZB), konzultant: PhDr. Katarína Hospodárová

Program, ktorý usporiadatelia pre súťažiacich pripravili, bol veľmi pestrý. 26. apríla 2017, v deň príchodu do Banskej Bystrice, súťažiaci navštívili Múzeum SNP a Stredoslovenské múzeum. Vo večerných hodinách sa konalo slávnostné otvorenie 39. ročníka SOČ v Aule SZÚ v mestskej časti Radvaň a to aj s bohatým kultúrnym programom. 27. apríla 2017 prebiehali samotné obhajoby prác. Vo večerných hodinách sa konalo slávnostné vyhodnotenie 39. ročníka SOČ v Aule SZÚ.

Autorkám srdečne blahoželáme.

Celoštátne kolo SOČ Banská Bystrica 2017fotogaléria