marec 2024

V. ročník športových hier pre klientov zariadení sociálnych služieb

• Ostatná aktualizácia: pondelok, 12. september 2016, 22:01
    Napísal/a: Mgr. Anna Džadová, jaz. korekcia článku Mgr. Adela Makšimová

• 12-september-2016 21:34

7. septembra 2016 sa uskutočnil V. ročník športových hier pre klientov zariadení sociálnych služieb v Mestskom parku Strážske v priestoroch Park Pubu, ktorý organizovalo zariadenie sociálnych služieb HARMONIA Strážske.

V. ročník športových hier pre klientov zariadení sociálnych služiebŠportových hier sa zúčastnilo 14 družstiev – HARMONIA Strážske, ANIMA Michalovce, ARCUS Košice, DOMKO Košice, IDEA Prakovce, JASANIMA Rožňava, LIDWINA Strážske, LUMEN Trebišov, LÚČ Šemša, ONDAVA Rakovec, SUBSIDIUM Rožňava, VIA LUX Košice, REGÍNA Kráľovce, CSS Spišský Štvrtok. Trojčlenné družstvá medzi sebou súťažili v siedmich disciplínach:
1.    Hod do koša
2.    Štafetový beh
3.    Prekážková dráha
4.    Skladanie puzzle
5.    Šípky
6.    Pozemný hokej
7.    Preťahovanie lanom

Medzi sprievodné aktivity športových hier patrila zumba, jazda na koňoch. Stredná zdravotnícka škola v Michalovciach, ktorú zastupovalo 9 študentiek (A. Ilčišinová, D. Truhlíková, P. Petrová, V. Madurová, M. Matiová, M. Kufová, K. Grnáčová, P. Murínová, L. Široká) a jeden pedagogický zamestnanec (koordinátorka MSČK pri SZŠ Michalovce Mgr. A. Džadová) zabezpečila stánok zdravia, v ktorom si nechali záujemcovia zmerať tlak krvi, hladinu cukru v krvi, sledovali ukážky prvej pomoci a s najväčším záujmom sa stretlo maľovanie na tvár.
O moderovanie a zábavu športových hier sa postaral hosť Jožo Pročko.
Vzácnymi hosťami podujatia boli vedúca Odboru sociálnych vecí a zdravotníctva Úradu Košického samosprávneho kraja Ing. Zuzana Jusková, vedúca Referátu pre zariadenia Mgr. Emília Revajová Bujňáková a referentka odboru PhDr. Vladimíra Maršaleková ako aj riaditelia, zamestnanci a súťažné družstvá.
Po zložení sľubu športovcov, ktorý predniesol klient sociálneho zariadenia HARMONIA Strážske, otvorila riaditeľka zariadenia HARMONIA Strážske, Ing. Mária Dunajová, krásnym príhovorom.

V. ročník športových hier sa niesol v príjemnej súťaživej atmosfére. Účastníci podali vynikajúce výkony, a preto boli v záverečnom vyhodnotení ocenení. Cenou boli obdarené nielen najlepšie družstvá, ale aj všetci súťažiaci.

Poradie družstiev:
1. miesto – ZSS HARMONIA Strážske